Sayfalar

23 Kasım 2010

Bacakları Üşütmeyelim...

Kış henüz tam anlamıyla gelmedi ama soğuklar kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı, havalar elbiselerimizi çorapsız giyme havasını çoktan geçti, tabi sizinde Eda Taşpınar gibi bacakları sıcak tutan özel bir spreyiniz yoksa? :)
 Kim ne derse desin elbise ne renk olursa olsun,bazı özel renkler hariç; kışın giysinizi en güzel taşıyan renk
 ''siyah''
- Bacaklardaki kusurları gizlediği gibi, vurguyu bacaklardan çok üzerinizdeki elbiseye yoğunlaştırmak istiyorsanız siyah renk tam size göre.

Bakınız yeni sezondan birkaç kare;21 Kasım 2010

LANVİN for H&M


H&M en sonunda Türkiyeye geldi, geldi gelecek sonunda derken, muradımıza erdik.

Geldi gelmesine de ben gidebildim mi tabi ki koca bir hayır, açılış günü kendini kaybeden insan seli içine girmek istemedim açıkcası ayrıca H&M in ilk mağazasını Forum İstanbulda açması bir diğer faktör, yeni mağazalarının açılmasınıda sabırsızlıkla bekliyoruz...


Lanvin for H&M için hazırladığı koleksiyon yeni bir haber değil, H&M bunu her yıl değişik tasarımcılar ile yapıyor benim hatırladıklarım ve gördüklerim Sonia Rykiel ve Jimmy Choo, burdaki amaç ünlü tasarımcıları daha uygun, ulaşılabilir fiyatlarla modaseverlerin alması.

Koleksiyondaki tasarımlar hepsi çok güzel, bu harika tasarımlar 2001 yılından beri LANVİN için Alber Elbaz tarafından yapılıyor.
Bugün Hürriyet gazetesindeki Sibel Arna'nın haberine göre H&M Lanvin koleksiyonunu 23 Kasımda dünya ile aynı tarihde satışa çıkıyor ve olacak olan yoğunluktan dolayı gelenlere özel bir bileklik verilecek ve sırayla içeriye alınacakmış, 15 dakika ile sınırlı olacak olan bu alışveriş için bu sistem Türkiyede ilk defa uygulanacakmış, ilkler her zaman zordur, bakalım bu sistemi başarabilecekler mi?
Koleksiyonu bende sabırsızlıkla bekliyorum, özellikle bu t-shirt
markajım altında. 23 kasımda H&M e gidecek kadar alışverişkolik miyim bilemiyorum ama büyük de konuşmak istemiyorum.Koleksiyondaki parçaları daha yakından incelemek ve fiyatlara bakmak isteyenler
tık tık

18 Kasım 2010

Kervan OUTLET

Geçen haftalarda gitmek isteyip de bir türlü gidemediğim Kervan'nın Outletine sonunda gittim, konu ev dekorasyonu olunca farklı şeyler bulabildiğim adreslerden biri de Kervan.

 Ürünlerini genellikle Endonezya ve Hindistan dan getiren Kervan'ın İstanbuldaki tek outleti Bakırköy de bulunuyor.

3 katlı olan mağazada ilk katta genellikle aksesuarlar ve bahçe mobilyaları ve ev tekstili bulunmakta( yatak örtüleri sanat eseri gibi, harika örtüler var)
İkinci ve Zemin katta göze çarpan genellikle ahşap mobilyalar özellikle de tik ağacından üretilmiş mobilyalar ağırlıkta. Klasik severler için mobilyalar ve koltuklar göz alıyor, kapitoneler, kadife ve göz alıcı kumaşlar, ince detay koltuk kenarları ve süslemeleri çok özel.
Fiyatları sezona göre yarı yarıya ve oldukça avantajlı.Neler bulabilirsiniz? Neden gidilir?
- Evinizde farklı objeleri kullanmayı seviyorsanız
- Bir berjere ihtiyacınız varsa ya da değişik etnik bir aksesuara ihtiyacınız var ise 
- Koltuk takımı almak istiyorsanız ve klasik mobilya seviyorsanız     
- Bahçe mobilyalarında farklı birşeyler bakıyorsanız
 *
Hamiş: Nasıl giderim derseniz; Bakırköy İncirlide Boyner'in bitişiğinde, Ömür Plazanın karşısında bulunuyor.

17 Kasım 2010

BEĞENDİM

Rihanna'nın yeni saç imajını çok beğendim, sizce de çok güzel olmamış mı?
Sahnede çok hareketli olan Rihanna'nın yeni uzun saçları ile daha avantajlı olduğunu düşünüyorum, yeniliklere açık olan Rihanna bakalım uzun saçlarını değiştirmeden ne kadar devam edecek?Leighton Meester

Leighton Meester'ın günlük hayatındaki tarzını normalde çok yadırgamamakla birlikte, son olarak New York daki bir partiye hayli uçuk bir  Marchesa ilkbahar 2011 tasarımı ile katılarak beni şaşırttı. Bana bir geceye değil de cadılar bayramına katılmış gibi geldi ;)
 Tulum  içinde çok rahatsız görünmekle birlikte, tasarımın Leighton'a yakışmadığını, tulum için fazla ince olduğunu düşünüyorum,
 Ne dersiniz?