Sayfalar

09 Ocak 2011

2011 yılı Renk Trendleri

2011 ilkbahar tasarımları görücüye çıkmaya çoktan başladı bile, bu ilkbahar-yaz döneminde hangi renkleri göreceğiz tasarımlarda bir bakalım...

Sezonun en trend renklerinin başında gelen pembe rengini, Jil  Sander dan Valentinoya, DKNY gibi önemli markalarda görüyoruz.
Pembenin özellikle dikkat çeken tonu hanımeli çiçeği pembesi .


2011'in diğer dikkat çekici rengi oranj rengi.
Ben turuncu rengi konusunda biraz tutucuyum, yeniliğe pek açık değilim, gardrobumda göremeyeceğiniz renkler arasında ilk sırada geliyor ama bu yılın renkleri arasında tasarımcıların sık kullandıkları bir renk.


2011 renk trendlerinde diğer rengimiz sarı, tam bir ilkbahar rengi.
 Bu yıl 2011 yılına, 70'lerin renk tonları ve trendleri hakim olacak; sarı da bu renklerden biri.
Sarıyı kullanan tasarımcılar arasında Jason Wu, Proenza ve Chanel geliyor.


En sevdiğim renkler arasında olan mavi rengini bu yıl daha da bir göreceğiz; deniz mavisi, gökyüzü mavisi ve bol bol lacivert trendler arasında.2011'in ilkbahar-yaz sezonu tasarımlarında doğal renklere dönüş yaşanıyor; toprak tonlarını sık göreceğiz.
 Phillip Lim, Vanessa Bruno, Rag & Bone, Victoria Beckham ve  Isabel Marant, Unique, United Bamboo, Marc Jacobs toprak tonlarını tasarımlarında kullananlar arasında.2011 yılının en trend renklerinden bir diğeride beyaz, bu ilkbahar-yaz baştan aşağı beyaza bürüneceğiz; ceketler, pantolonlar, elbiseler, bluzlar ....
Tasarımcıların en favori renkleri arasında bu sezon beyaz geliyor.
Hiç yorum yok: