Sayfalar

23 Ocak 2010

Versace 2010 İlkbahar Koleksiyon


Christina Aguilera’nın Altın Küre Ödüllerinde giydiği futuristik çizgiler taşıyan elbisesi aklıma kazınmış olmalı ki, bugün bilgisayarımı açar açmaz aklıma dank etti :) 2010 İlkbahar Versace tasarımlarını izlediğimde bu kış gününde içim ısındı diyebilirim. Her ne kadar 2010 ilkbahar koleksiyonu 2009 Eylül ayında çıkmış olsa da, biraz geçmişe dönmemek elden değildi. Donetella Versace bu tasarımlarını yaparken Tim Burton's Alice in Wonderland filminden esinlendiğini açıklamış. (Tim Burton'ın yepyeni filmi Alice in Wonderland Mart 2010 da vizyona olacakmış buarada; yapımda Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Michael Sheen, Alan Rickman, Stephen Fry, Crispin Glover, Christopher Lee gibi oyuncular rol almış, merakla bekliyorum.)
Koleksiyondan bahsedersek; genellikle renkli, can alıcı pastel renkler kullanılmış, geometrik baskılar koleksiyona hâkim, ultra mini etekler, uçuşan uzun elbiseler, platform ayakkabılar, zımbalı detaylar, barok tarzı kıvrımlı çizgiler, karmaşık baskılar, parlak ve göz alıcı bir şıklık giysilerde sergileniyor. Koleksiyonda  kullanılan deri detaylar; zaman zaman deriler lazer baskılar ile çeşitlendirilmiş, altın ya da gümüş  zımbalı işlemeler, tülle ya da ipek şifonla kaplanan transparan görünümlü giysiler dikkat çekici detaylar arasında.
Reklam fotoğraflarında ise; Rolling Stones grubunun solisti Mick Jagger ile eski manken Jerry Hall'un en küçük kızı Georgia May Jagger, erkek tarafında ise Simon Nessman görev almış. Koleksiyondan göz alıcı bazı kareler seçtim…


Hiç yorum yok: