Sayfalar

18 Ağustos 2010

Antalya-Lara Kum Festivali 2010

Geçenlerde Antalya Kum Festivaline gittim, gitmeden önce nasıl yani kumdan heykeller yapılabilir? ya yağmur yağarsa heykeller ne olur? gibi kafamda milyon soru vardı, bütün sorularımın cevabını almış degilim ama ilk kez gördüğüm muhteşem kumdan yapılmış mitolojik kahramanlar, figürler beni büyüledi...

Kum sanatının son yıllarda yaygınşan geçici bir sanat türü olduğunu ayrıca heykellerin hepsinin sadece kum ve su ile hazırlandığını öğrendim.

Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen Uluslararası Antalya Kum heykel Festivali’nde 2010 teması Mitoloji II olarak belirlenmiş, 7500 ton kum kullanılarak dünyanın en önemli mitolojik olay ve kahramanlarının devasa boyutta heykellerle hayat bulduğu sergide 300 Spartalı, Truva, King Arthur, Dede Korkut ve daha pek çok ilginç heykel var...
Yolunuz Antalyaya düşerse mutlaka gezin derim, Lara Beach de 9 numarada sergiyi izleyebilirsiniz.
Festivalde gezerken mitolojik kahramanların aynı zamanda hikayelerinide okuyabiliyorsunuz, yaptığım çekimden seçtiğim birkaç kare...3 yorum:

cemre dedi ki...

5 yıl antalyada kaldım ama gitmek nasip olmadı:( gerçekten çok güzel resimler

Pınar... dedi ki...

gerçekten sanat harikası... canlı canlı görmek daha da keyif verici olsa gerek...
öpüyorum cnm
sevgilr..

Rh+ dedi ki...

cemre@ bende antalyada hala turist gibi olduğum için gidebildim, yoksa istanbulda neler oluyor, kaçırıyoruz:S birdaha gelişinde kaçırma derim :))
pınar@canlı canlı insan büyüleniyor cnm,çünkü oldukça büyük boyutlardalar ve hikayeleri çok keyifli ;)